Історія училища

Наш навчальний заклад - один із найстаріших навчальних закладів м. Мелітополя.

У перші роки радянської влади (1917-1920 рр.) утворювалися професійні школи, школи - клуби, навчальні майстерні, школи учнівської молоді.

У 1930 році при артілі «Перемога» (сьогодні це Мелітопольський моторний завод) були організовані курси технічного навчання спеціальностям: формувальники, ливарники, ковалі, токарі.

У 1932 році технічні курси були реорганізовані у фабрично-заводські училища (ФЗУ), а в 1940 році наказом Президії Верховної Ради СРСР «Про державні трудові резерви» ФЗУ було перейменоване в ремісниче училище №3 (РУ №3). Під час Великої Вітчизняної війни училище було евакуйовано до Анжеро-Судженська, а випускники училища билися на фронтах, наближаючи довгождану перемогу. Вищими винагородами Героїв Радянського Союзу удостоєні випускники училища Деменков С.В., Середа П.С., Одинець П.Т.

У жовтні 1943 року Мелітополь був звільнений від німецько-фашистських загарбників, а з 18 листопада 1943 року РУ-3 відновило свою роботу в місті за адресою вул. Карла Лібкнехта, 193.

Першим учням голодно і холодно було займатися: замість парт і стільців використовувалися дошки, покладені на цеглу. Для роботи - один токарний верстат, який приводили в дію 4-5 осіб, електроенергії не було зовсім. Було 5 слюсарних лещат і кузня на два горни. Але не дивлячись на важкі часи, хлопці вчилися до того ж брали активну участь в культурному і спортивному житті училища і міста. РУ-3 готувало фахівців будівельних і заводських професій: каменярів, електриків, ливарників, слюсарів-ремонтників.

У 1958 році РУ-3 було перейменоване в міське професійно-технічне училище №10. Базовим підприємством училища став Мелітопольський моторний завод.

У 1984 році училище переїхало в новий навчальний комплекс з прекрасно обладнаними майстернями, лабораторіями, просторими аудиторіями, спортивним і актовим залом, гуртожитком. Саме за цією адресою (вул. Лютнева, 194) знаходиться навчальний заклад в даний час.

З 1986 року в училище введено нову спеціальність – швачка, базовими підприємствами стали фабрика пошиття одягу «Елегант», трикотажна фабрикою «Надія».

ПТУ-10 готувало кадри для моторного заводу, швейної і меблевої фабрики. А з 1996 року за рішенням обласного комітету профтехосвіти, училище стало готувати фахівців двох напрямків: автосервісного і швейного, а з 2002 року училище отримало статус професійного ліцею сервісу (МПЛС).

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області» за № 443 від 20.05.2010 Мелітопольський професійний ліцей сервісу (МПЛС) переіменовано в Державний навчальний заклад "Мелітопольський професійний ліцей". (ДНЗ "МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПЛ").

На виконання наказу Міністерства освіти і науки від 05.09.2016 №1076 «Про реорганізацію професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області, зміну типу і назви Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний ліцей», діяльність Державного навчального закладу «Мелітопольський торгово-професійний ліцей» та Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище» припинена шляхом приєднання до Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний ліцей».

Згідно наказу Міністерства освіти і науки від 28.03.2017 №498 «Про затвердження Статуту Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище» 13.04.2017 було змінено тип і назву Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний ліцей» на Державний навчальний заклад «Мелітопольське вище професійне училище» про що свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 14.04.2017